KANCELARIA ADWOKACKA

22 621 11 00

Ikona telefon

START

USŁUGI

KONTAKT

Veronica Afewu

Zakres Usług Prawnych
Świadczę pomoc prawną Klientom indywidualnym, wspólnotom mieszkaniowym, organizacjom pozarządowym i podmiotom gospodarczym. Prowadzę również sprawy osób na stale zamieszkujących za granicą i potrzebujących uregulować w kraju kwestie związane ze spadkami, sprawami rodzinnymi, w tym dotyczącymi nieruchomości. Pomoc prawna, w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta, polegać może na: udzieleniu porady, przygotowaniu pism, negocjacjach, reprezentacji przed sądem, stałej lub doraźnej obsłudze prawnej.

Dziedziny prawa, w których się specjalizuję to:

 

Ikona teczka

Prawo cywilne i spadkowe


Reprezentuję Klientów w sprawach dotyczących nieruchomości (zarząd nieruchomością, zasiedzenia, wydanie nieruchomości), odszkodowań, sporów na tle zobowiązań umownych oraz wszelkich sprawach z zakresu prawa spadkowego (testamenty, uznanie za niegodnego, wydziedziczenie, zachowek, spis inwentarza, dział spadku).


W obszarze mojej praktyki są również sprawy lokalowe (wstąpienie w stosunek najmu, eksmisje).

 

Ikona klucze

Obsługa Wspólnot Mieszkaniowych


Obsługuję Wspólnoty Mieszkaniowe i Spółdzielnie, dla których prowadzę między innymi sprawy z zakresu regulowania stanu prawnego, spory na tle zaskarżania uchwał, windykacja, spory pomiędzy Wspólnotą a jej członkami, spory z wykonawcami i spory sąsiedzkie.

 

Ikona podział majątku

Podziały majątku, spadku i nieruchomości


Prowadzę sprawy o dział spadku, zniesienia współwłasności, podziału majątku wspólnego małżonków oraz rozliczania konkubinatu.

Są to sprawy wieloaspektowe, często z bardzo zawiłym stanem faktycznym, dlatego też wymagające od prowadzącego doskonałej znajomości przepisów i orzecznictwa oraz umiejętności wszechstronnego spojrzenia na sprawę.

Ikona prawo rodzinne

Prawo rodzinne


Prowadzę wszelkie sprawy z zakresu prawa rodzinnego - rozwodowe oraz inne związane z ustaniem małżeństwa i jego konsekwencjami, sprawy, które na celu mają uregulowanie stosunków między rodzicami a dziećmi, uregulowanie kontaktów, uregulowanie świadczeń alimentacyjnych.

Prowadzę również rodzinne sprawy transgraniczne w oparciu o rozporządzenia unijne oraz sprawy związane z porwaniami rodzicielskimi w oparciu o konwencję haską dotyczącą cywilnych aspektów uprowadzenia dziecka.

 

Ikona książki prawnicze

Obsługa Pomiotów Gospodarczych


W swojej praktyce prowadzę obsługę prawną małych i średnich przedsiębiorców jak również spółek Skarbu Państwa.

Adwokat Veronica Afewu

Kancelaria Adwokacka

tel.       +48 22 621 11 00

fax.      +48 22 621 10 67

kom.    +48 603 704 126

ikona adres

ul. Sienna 89 lok. 4

00-815 Warszawa

ikona email